Ładowanie…

Gry na imprezę

Blog - gry towarzyskie planszowe
Zacznij eksplorować

Gry planszowe towarzyskie na imprezę

Często podczas domówki lub innej imprezy przychodzi moment, w którym tematy rozmów się wyczerpały i zarówno domownicy, jak i goście zaczynają szukać innej rozrywki. W takich momentach świetnie sprawdzą się gry towarzyskie planszowe z www.taniaksiazka.pl. Takie rozwiązanie da nie tylko zabawę na długie godziny, ale również zbliży do siebie uczestników i odkryje tę część charakteru znajomych, o której nie miałeś pojęcia. Wszystko, czego potrzebujesz to trochę miejsca na stole oraz odpowiednio dobrana gra. Rynek gier planszowych proponuje wiele ciekawych tytułów. W tym artykule przytoczymy kilka, które według nas zasługują na szczególną uwagę.

Towarzyskie gry planszowe warte uwagi

Taboo

Jest to gra towarzyska, w której są bardzo proste zasady. Rozgrywka się opiera na zakazanym słowie, zwanym słowem tabu. Gracz nie może wypowiedzieć tabu, ale za pomocą definicji, zagadek i gestów może naprowadzać innych na to, jakie to jest słowo. Utrudnieniem jest ograniczony czas, w którym należy się zmieścić. Taka gra pobudza kreatywność oraz zapewnia masę śmiechu.

5 sekund

Zasady tej gry mogą wydawać się zbliżone do poprzedniej, ale w rzeczywistości są zupełnie inne. W tym przypadku gracz musi w zaledwie 5 sekund wymienić 3 rzeczy, postaci itp. To inni gracze decydują czy dane słowo pasuje do tej kategorii, a w przypadku niewymienienia wystarczająco szybko wszystkich rzeczy, pytanie przechodzi na następnego gracza. Dzięki tej grze sprawdzisz jak znajomi działają pod wpływem szybko upływającego czasu.

Jenga

Ostatnia naszą propozycją i jednakowo chyba najbardziej klasyczną jest gra Jenga. W tej grze nie jest ważna szybkość działania lub kreatywność, tu najważniejsza jest zwinność oraz umiejętność kombinowania. Gra polega na wyciąganiu klocków z wieży, tak aby cała konstrukcja się nie zburzyła. Wyciągnięte bloczki należy położyć na górze wieży, aby zwiększać poziom trudności z każdą rundą.

Jak widać, wybór jest naprawdę duży, wystarczy tylko zdecydować, jakiego rodzaju gry towarzyskie sprawdzą się najlepiej w przypadku naszych znajomych.