Ładowanie…

Gry na imprezę

Blog - gry towarzyskie planszowe
Zacznij eksplorować

Jakie gry planszowe na imprezę?

Chcesz zmienić klimat swoich domówek? Dodać do ich formuły coś nowego, aby przyciągnąć uwagę gości? Jednym z rozwiązań są gry towarzyskie planszowe (https://www.taniaksiazka.pl/prezenty/15-najlepszych-gier-towarzyskich-na-prezent), które zapewnią atrakcyjny wieczór tobie i twoim przyjaciołom. To nisza, która wciąż się rozwija, dlatego znajdziesz w niej wiele świetnych planszówek – zarówno tych na dłuższe posiedzenia, jak i na krótkie spotkania. Jakie tytuły najlepiej sprawdzą się na imprezach z większą liczbą osób?

Intuicyjne i dynamiczne

Im więcej osób zaangażuje wybrana gra planszowa, tym lepiej. Wybieraj takie tytuły, w które może grać wielu graczy. To pozwoli na zintegrowanie grupy, lepsze poznanie się czy w końcu świetną zabawę. Jednak jeśli planszówka wymaga od nas poświęcenia dłuższego czasu na zapoznanie się z instrukcją, to może nie być dobrym wyborem na domówkę. Najlepiej sprawdzą się tutaj gry planszowe o prostym i niewymagającym charakterze. Zwróć także uwagę na dynamiczną formułę rozgrywki oraz intuicyjność działania. Imprezowy tytuł nie ma wymuszać na nas intelektualnych działań, a jedynie zapewnić lekką rozrywkę w większym gronie.

Proste nie znaczy nudne

Imprezowe gry planszowe mogą spodobać się także tym osobom, które za klasycznymi planszówkami nie przepadają. Większość z nich wymaga od graczy wyłącznie szybkiego refleksu, sprytu lub kreatywności. Nie jesteśmy zobowiązani do poznawania świata przedstawionego i jego zasad przed rozpoczęciem rozgrywki. Wybierając tytuł na imprezę postaw przede wszystkim na dobry humor! To przecież właśnie on pozwoli na wielogodzinną zabawę w wesołej formule. Jeśli nie masz pomysłu na odświeżenie spotkań ze swoimi znajomymi, postaw na gry planszowe!

Wyróżniki najlepszych gier planszowych na imprezę:

  • wyważona dynamiką rozgrywki,
  • przystępne dla wszystkich graczy,
  • uniwersalny stopień trudności,
  • interesująca forma zabawy,
  • tematyka i fabuła zbieżna z upodobaniami gości,
  • zajmują mało miejsca,
  • intuicyjne, z prostymi zasadami.