Ładowanie…

Gry na imprezę

Blog - gry towarzyskie planszowe
Zacznij eksplorować

W które gry planszowe można zagrać na imprezie?

Gry planszowe są znacznie ciekawszym urozmaiceniem imprezy niż się może wydawać. Początki spotkań towarzyskich bywają różne, dlatego dobrze rozpocząć wszystko od ciekawej rozgrywki. Gry towarzyskie planszowe mogą dostarczyć mnóstwo radości i śmiechu. Wiele z nim łączy się ze spożywaniem alkoholu. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich nadają się do wspólnej zabawy. Zwykły “Chińczyk” może spowodować nudę i ziewanie. Które gry planszowe wydają się w takich wypadkach najlepsze?

Dixit

Niektóre gry planszowe mogą sprawdzić umiejętność porozumiewania się między sobą. Zadaniem graczy w “Dixit” jest dokładne opisywanie tego, co widzi się na obrazku. Można stosować różne sposoby przekazywania informacji. Niektórzy, zamiast słów mogą skorzystać z pokazywania czegoś rękami. Gracze mają 10 minut, żeby dokładnie opisać wszystkie szczegóły z obrazka. Następnie wszyscy gracze muszą wybrać obrazek, który na początkowo opisywała dana osoba. Często są one do siebie podobne, więc odgadnięcie wcale nie jest proste.

Żulobiznes

Istnieją specjalne wersje “Monopoly”, gdzie stawia się wprost na picie alkoholu. Karą za stawanie na polu przeciwnika nie jest tutaj karne wypicie jednego kieliszka. Trzeba zaznaczyć, ze nie każdy jest fanem podobnych gier, dlatego warto zapytać wszystkich o zdanie przed rozpoczęciem. Ewentualnie, zamiast alkoholu do kieliszków można wlać napój bezalkoholowy. “Żulobiznes” to ciekawa alternatywa dla sprawdzonej już rozgrywki, która mogła się już znudzić niektórym uczestnikom zabawy. 

Jenga


Gry towarzyskie planszowe bardzo często starają się najsłabszego uczestnika zabawy. Popularna “Jenga” może powodować drżenie rąk, bo nikt nie chce okazać się ostatni. Zadaniem graczy jest ułożenie wieży z drewnianych klocków. Następne każdy uczestnik po kolei musi wyciągnąć z niej klocek. Każde kolejne pociągnięcie powoduje większą niestabilność wieży. W pewnym momencie chwieje się do tego stopnia, że najmniejszy błąd powoduje rozlecenie się konstrukcji. W “Jendze” równie ważna co zręczność jest umiejętność opanowania nerwów. Prowadzi to do wielu zabawnych i niespodziewanych sytuacji.